11 жовтня (вівторок) на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась відкрита лекція для аспірантів запрошеного професора Марека Рембєжа – доктора габілітованого наук гуманістичних, професора Сілезького університету в Катовіцах (Республіка Польща) – на тему: «Переоцінки часів пандемій: про втручання пандемії у світ людських цінностей та освіту».
Модератором заходу виступила директорка Центру, професор Олена Будник. До участі в лекції долучилися близько 60 учасників – аспіранти, викладачі, науковці.
Марек Рембєж – автор численних наукових праць у галузі філософії (аксіологія, метафілософія, загальна методологія науки, історія польської філософії), педагогіки (міжкультурна освіта, польська педагогічна думка), наук про культуру та релігію. Тому у дискусії, яка тривала близько двох годин, торкнулися питань міждисциплінарності наукового знання, полікультурності у вищій освіті, ризиків і переваг дистанційного навчання в умовах пандемії, а також питанням трансформації цінностей в сучасних умовах, адже життя та діяльність людини, її професійне зростання переплетене з наявною системою цінностей, які визначають її пріоритети, в тому числі у сфері освіти.
«Посилений і сповнений драматизму конфлікт цінностей особливо увиразнюється в ситуації масової загрози людському життю і спричиненої цією ситуацією недостатності рятівних служб, які мають лише обмежені засоби… Спостерігаємо позначену трагічним розламом ситуацію, у якій треба ухвалювати рішення припинити рятувати чиєсь життя, аби могти за допомогою заощаджених ресурсів розпочати рятувати життя іншої особи», – зазначив професор Марек Рембєж, що особливо актуально в умовах російської військової агресії.
Значна увага була приділена питанням організації освітнього процесу, наукової діяльності в умовах війни в Україні.
Усі учасники висловили вдячність лектору і всій польській науковій спільності за солідарність та підтримку України.