ПІДСУМКИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ «ТОЧКИ ДОТИКУ»

29 грудня відбулося підсумкове засідання команди Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» і Творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат», на якому було нагороджено переможців міжнародного конкурсу з інклюзивної освіти «Точки дотику».

Засновниками-партнерами Конкурсу є громадська організація «Inclusive Space. Ukraine Community» (Чернівці, Україна) та некомерційна організація «Inclusive Practices» (Урекі, Грузія) за підтримки International Association for Community Development (IACD) – глобальної міжнародної мережі, акредитованої ООН. Основна мета Конкурсу полягає у виявленні, популяризації та активізації інклюзивних ініціатив, налагодженні толерантних взаємин з дітьми/особами з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі закладів освіти різних типів.

Однією із локацій виступив Прикарпатський університет, де визначали переможців за двома номінаціями:

• Інклюзивне навчання у закладах загальної середньої освіти реґіону Українських Карпат (координатор професор Інна Червінська).
  • Підготовка майбутніх педагогів до реалізації завдань інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти (координатор професор Олена Будник).

Так, серед переможців Конкурсу в останній номінації:

1 місце – Анна Хайнус, магістрантка Прикарпатського національного університету – проєкт: «Підготовка майбутніх педагогів до організації інклюзивного розвивального середовища для внутрішньо переміщених дітей (з досвіду роботи у проєкті «Франколо»)»

2 місце – Євгенія Таран, студентка Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка – проєкт «SAND-ART як метод корекції агресії в дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії», науковий керівник Юрій Косенко – доцент, кандидат педагогічних наук.

3 місце розділили дві учасниці:

Анастасія Настечик, студентка Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка – проєкт «Розвиток дрібної моторики в першокласників із затримкою психічного розвитку в інклюзивному класі засобом пісочної анімації», науковий керівник Юрій Косенко – доцент, кандидат педагогічних наук.

Олеся Джоголик, магістрантка Прикарпатського національного університету – проєкт: «Соціальна та педагогічна інтеграція дітей з особливими освітніми потребами засобами ІКТ», науковий керівник Галина Лемко – доцент, кандидат педагогічних наук.

Переможці отримали грамоти та цінні подарунки.