ТРЕНІНГИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ

Упродовж 10-12 грудня на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» проходили онлайн-тренінги для вчителів закладів загальної середньої освіти міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області з підвищення педагогічної майстерності на тему: “Нові виклики дистанційного та змішаного навчання”.

Предметом обговорення на заняттях, на які зареєструвалися 115 учасників, були актуальні питання теорії та методи використання цифрових інструментів і ресурсів у роботі з учнями у форматі онлайн та офлайн. Зокрема, докторка педагогічних наук, професорка Олена Будник ознайомила учителів із питанням цифровізації та новими викликами, що постали перед українською освітою в умовах пандемії коронавірусу; продемонструвала можливості Центру ІОТ «PNU EcoSystem» щодо опанування цифровими інструментами для навчання з використанням новітнього технічного обладнання. Наголосила також на потребі використання технологій віртуальної реальності у дистанційному навчанні школярів, проведення експериментів у віртуальних лабораторіях тощо. Можливості здійснення зворотного зв’язку з аудиторією, тестування та опитування учнів на платформі Kahoot представила кандидатка педагогічних наук, доцентка Тетяна Близнюк. Тренерка обговорила також важливість розвитку навичок соціалізації учнів (“soft skills”) та запропонувала низку інтерактивних вправ для розвитку критичного мислення. Значну частину інтерактивної роботи спікерка Інна Червінська, кандидатка педагогічних наук, доцентка, присвятила питанням розвитку медійної грамотності, зокрема методам протидії маніпуляціям і фейкам, використанню якісного медіаконтенту в освітній діяльності. Методи і прийоми роботи із SMART-технологіями детально представив кандидат технічних наук Михайло Котик. Педагоги навчилися створювати Smart-контент з допомогою сервісу Smart Suite Online, побувавши у ролі учнів, брали участь у багатьох видах активності з допомогою мобільних пристроїв.

Всі учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом 30 академічних годин і виявили бажання подальшої співпраці.