УЧАСТЬ У РОБОТІ КРУГЛОГО СТОЛУ З ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ ГІРСЬКИХ РЕҐІОНІВ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

3 жовтня професор Олена Будник і доцент Інна Червінська долучилися до круглого столу «Специфіка гірських населених пунктів в умовах децентралізаційних процесів в Україні», який відбувся в Центрі інформаційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem». Модератор заходу – ректор Прикарпатського національного університету професор Ігор Цепенда наголосив на актуальності проблеми розвитку гірських населених пунктів в умовах децентралізаційних процесів в Україні, зокрема поліпшення інфраструктури, якості надання освітніх послуг, використання туристично-рекреаційного потенціалу тощо.

Круглий стіл організовано спільно з Верховинською районною радою, у ньому також взяли участь науковці університету, керівники установ та організацій Верховинщини, голови районних рад гірського регіону Українських Карпат. Як зазначив у своєму виступі голова районної ради Іван Шкіндюк, гірські та високогірні реґіони мають свою специфіку, яку необхідно враховувати у процесі децентралізації задля збереження високогірних районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць, забезпечення розвитку гірських територій. Доцент Інна Червінська представила проект «Гірська школа» та акцентувала на потребі збереження традиційних ремесел і промислів, народних звичаїв та обрядів в освіті гірського краю, підготовки вчителя в умовах впровадження Нової української школи. У виступах і дискусіях учасників заходу значна увага була також приділена питанням збереження історичних пам’яток, реалізації проектних ґрантових програм задля розширення фінансової спроможності гірських реґіонів тощо.