ІНТЕҐРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ МІЖКУЛЬТУРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ДЛЯ СТУДЕНТСТВА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

4 березня у Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem» відбулося інтегроване заняття міжкультурної взаємодії «Казки народів світу. Традиції дитинства». Учасниками заняття стали студенти педагогічного факультету Прикарпатського університету та студенти-іноземці ІФНТУНГ, а його модераторами – докторка філологічних наук, професорка Тетяна Качак, кандидатка філологічних наук, доцентка Тетяна Близнюк (Прикарпатський університет), кандидатка філологічних наук, доцентка Наталія Литвин (ІФНТУНГ).

У контексті інтеґрування різних навчальних дисциплін (“Дитяча література та методика навчання літературного читання”, “Українська мова як іноземна”, “Англійська література для дітей”), що є предметом вивчення студентами обох університетів, відбулись інтерактивні обговорення, представлення та перегляд коротких фрагментів мультфільмів за мотивами української, німецької, англійської, турецької казок. Родзинкою етапу ознайомлення з фольклорними творами став переказ іспанської казки студентами з цієї країни, які сьогодні навчаються в ІФНТУНГ, Міранда Фреіре Еріксон та Парра Андраде Ісаак Естебан. Про турецькі традиції цікаво розповіли Емре Яримбаш та Серхат Демірел. За результатами роботи у групах міжкультурної взаємодії було створено “дерева казок світу” й презентовані традиції дитинства. Учасники з різних країн (Турeччини, Іспанії, Нігерії та ін.) у ході інтерактивної гри «Що у нас спільного?» виокремили п’ять традицій дитинства: усі грали ігри з м’ячем, будували замки з піску, каталися на велосипеді, святкували дні народження, читали дитячі книжки. На завершення заходу відбулося онлайн опитування, в якому було висловлені сподівання студентів на продовження спільного міждисциплінарного навчання у форматі живого спілкування.