ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ АНГЛОМОВНОЇ МОНОГРАФІЇ «ПРОСТІР ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ: ГОЛОСИ З УКРАЇНИ ТА ЗА ЇЇ МЕЖАМИ»

17 червня команда Центру «PNU EcoSystem» організувала презентацію англомовної колективної монографії «The Space of Inclusive Education: Voices from Ukraine and Beyond / Простір інклюзивної освіти: Голоси з України та за її межами» (за ред. Олени Будник і Сергія Сидоріва), яка нещодавно опублікована у відомому видавництві BRILL. Захід обєднав дослідників інклюзії – авторів/авторок з України, Польщі, США, Великобританії, частина з яких долучилися до участі у форматі онлайн.

Ректор університету професор Ігор Цепенда у своєму виступі підкреслив статус міжнародного наукового видання, значення дослідження проблем інклюзивної освіти для українських закладів освіти та підготовки фахівців у руслі модернізації вищої педагогічної освіти. «Це той пласт, яким ми хочемо поділитися з нашими європейськими та американськими колегами, тому англомовні видання мають неоціненне значення з погляду розповсюдження тих ідей, думок, які сьогодні обговорюються в українському освітньому просторі…», зауважив Ігор Євгенович.

Модератори заходу – професорка Олена Будник і старший викладач Сергій Сидорів – розповіли про свій перший досвід співпраці з видавництвом BRILL, акцентували на деяких аспектах міжнародної співпраці з проблем інклюзії, упровадженні педагогічних інновацій в українських школах, впливу російсько-української війни на українську інклюзивну освіту та проблеми роботи з дітьми з особливими потребами тощо.

Фахівці Центру – професорка Інна Червінська, доцентки Катерина Фомін і Тетяна Близнюк – поділилися своїми рефлексіями щодо представлення різних аспектів створення інклюзивного освітнього середовища: налагодження співпраці педагогів з дітей з інвалідністю та їхніми батьками, формування толерантності й особистісно-орієнтованої парадигми виховання в інклюзивному класі, навчання учнів з особливими потребами у процесі формування їхньої комунікативної компетентності та ін. Серед іноземних авторів, які долучилися до участі онлайн, – Келлі Енн Мерчант (США), Клейтон Е. Келлер (США), Дональд Ф. Лавін (США), Стефані Фіцджеральд (США), Арміне Сооренян (Велика Британія). В обговоренні презентованої книги взяли участь професорка Галина Михайлишин, директорка Центру освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради Марія Починок, директор бібліотеки університету доцент Роман Дзумедзей, випускниця університету Наталія Шаган, а також учениця Марта Сидорів та інші.

На сайті видавництва BRILL написано: «Відома як житниця Європи, Україна, перебуваючи сьогодні в центрі міжнародних турбот і сподівань, демонструє нові виміри гідності та рішучості, за які її можна назвати школою світу. Ця збірка текстів про інклюзію осіб з особливими освітніми потребами та інвалідністю від міжнародних та українських науковців здебільшого була написана до найбільшої війни в Європі з часів Другої світової війни. Цей том є першою книгою для англійської читацької аудиторії, яка знайомить з українським поглядом на інклюзивну освіту. Завжди корисно починати з передісторії та спостерігати за майбутнім розвитком» (https://brill.com/display/title/69456)

Довідково:

Автори(ки): Олена Будник, Сергій Сидорів, Наталія Андрійчук, Тетяна Близнюк, Інна Червінська, Ольга Деркачова, Ірина Дубковецька, Стефані Фіцджеральд, Катерина Фомін, Клейтон Е. Келлер, Кароліна Колодзейчак, Михайло Котик, Дональд Ф. Левін, Зоряна Ленів, Наталія Матвєєва, Келлі Енн Мерчант, Михайло Палагнюк, Катажина Смотер, Арміне Суренян, Лідія Сидорів, Ольга Тельна, Оксана Титун, Григорій Васянович та Анна Зентек.

Більш детально про книгу та можливості її придбання – на сайті видавництва Brill: https://brill.com/display/title/69456