ФАХІВЦІ ЦЕНТРУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ ЖУРІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ STEАM-ПРОЄКТІВ

Директорка Центру інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem професорка Олена Будник і завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» професорка Інна Червінська долучилися до роботи журі ІV Міжнародного конкурсу «Врятуймо Планету разом», організованого Центром освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради. Конкурс відбувся за підтримки міського голови Руслана Марцінківа, депутата Верховної Ради України Оксани Савчук, заступниці міського голови, директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторії Дротянко.

Під час урочистого відкриття конкурсу виступив проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Сергій Шарин, який зазначив, що конкурси такого рівня – це оптимальне поєднання науки і практики, яке знайшло свою реалізацію у творчих STEАM-проєктах здобувачів освіти: «Якщо юні таланти замахнулися врятувати Планету, то Україну ми точно порятуємо».

45 здобувачів освіти з України, Канади, Чехії, Румунії, Латвії, Литви, Болгарії, Польщі, Хорватії, Грузії, Австрії, роботи яких пройшли до І етапу конкурсу, представили свої  унікальні винаходи задля порятунку планети. Їхні проєкти є свідченням того, що сучасна молодь є надзвичайно ерудованою і талановитою. Проблематика і зміст конкурсних робіт охоплює низку екологічних напрямів, висвітлення яких сприятиме розв’язанню актуальних проблем збереження довкілля, – науково-технічний, ІТ-інженерія, еколого-натуралістичний, соціальний, дизайн та архітектера тощо. Варто зазначити, що такі конкурси спрямовані не лише на виявлення талантів, популяризації STEAM-освіти, об’єднанні молодих людей для розробки стартапів, а й профорієнтаційна робота з учнями, майбутніми абітурієнтами університету.