КОМАНДА ЦЕНТРУ ВІДВІДАЛА ПРОВІДНІ УНІВЕРСИТЕТИ РИМУ

За підтримки ректора Прикарпатського національного університету  професора Ігоря Цепенди – директор Центру інноваційних освітніх технологій “PNU EcoSystem” професор Олена Будник i доцент  Катерина Фомін – з 14 по 21 червня перебували в Італії, де відвідали низку університетів у Римі для започаткування науково-освітньої співпраці.

Програма візиту розпочалась із офіційної зустрічі з ректором Папського Латеранського університету (Pontificia Universita Lateranense) професором Вінченцо Буономо (Vincenzo Buonomo), на якій було представлено місію і досягнення нашого університету як класичного державного закладу, що орієнтований на європейські стандарти освіти, стратегію його розвитку й досвід роботи в умовах воєнного стану. Попередньо домовлено про можливості підписання угод про співпрацю між університетами за такими напрямами, як: академічна мобільність і наукова проєктна діяльність у контексті забезпечення освіти задля глобального миру, міжкультурного діалогу, прав дитини в умовах війни і т.п. Професор Вінченцо Буономо підкреслив роль академічної спільноти у підготовці фахівців, необхідності створення програм між- і трансдисциплінарності у сфері суспільно-гуманітарних наук.

Окремий аспект співпраці – студентська академічна мобільність – широкі можливості для українських здобувачів вищої освіти та випускників для навчання у міжнародній школі «Рондіне» (Rondine Cittadella della Pace), що знаходиться у середньовічному тосканському селі в Італії та об’єднує молодь з багатьох країн задля розвитку професійних компетентностей для досягнення глобального миру й вирішення збройних конфліктів у всьому світі. Ця студентська спільнота створена 25 років тому Папським Латеранським університетом у рамках проєкту «світового будинку миру», в якому щороку навчаються студенти з більш як 30 країн різних континентів. Професор Олена Будник та доцент Катерина Фомін за рекомендацією ректора Вінченцо Буономо відвідали цей міжнародний молодіжний центр, вивчили умови академічної та культурної мобільності для студентів (випускників) Прикарпатського університету.

У контексті залучення молодих учених і викладачів до спільної наукової діяльності до наукових досліджень на базі Папського університету Святого Хреста (Pontificia Università della Santa Croce) йшлося також на зустрічі з ректором Проф. Луісом Наварро (Rev. Prof. Luis Navarro), очільником Асоціації Папських університетів та інституцій (СRUIPRO), який виявив відкритість і щиру готовність до співпраці для допомоги українським освітянам у часі війни.

Під час круглого столу з викладачами Папського факультету освітніх наук “Auxilium” в Римі (Pontifical Faculty of Educational Sciences Auxilium) йшлося про сучасні виклики та ситуацію в українській освіті в умовах воєнного стану, презентовано досвід роботи з учнями та студентами, які зазнали травми війни. Ректорка університету Проф. Пєра Руффінато (S.prof. Piera Ruffinato) ознайомила із напрямами підготовки фахівців в освітній сфері, зокрема у вивченні філософії, соціології, психології, теорії та історії педагогіки, теорії комунікації, антропології та ін. Окреслено низку аспектів для співпраці з Прикарпатським університетом у проведенні спільних вебінарів, підготовці наукових публікацій, рецензуванні педагогічних статей у фахових університетських виданнях і т.п. Учасники заходу висловили власні рефлексії щодо шляхів подолання кризових ситуацій, міжкультурного та міжрелігійного діалогу, розвитку духовності молодих фахівців в умовах війни у різних країнах Африки, Азії та Південної Америки та потребу реалізації порівняльних досліджень в історико-педагогічному контексті.

У рамках цього візиту викладачі педагогічного факультету Олена Будник та Катерина Фомін ознайомилися з історико-культурною спадщиною Італії – Собор Святого Петра та Гроти Ватикану, старовинні архітектурні пам’ятки, римські фонтани, деякі Палаци, музеї і мости Риму, а також відвідали старовинне містечко Ассізі – місце народження римського поета Проперція і батьківщина Св. Франциска. “Усі шляхи ведуть до Риму!” – отож, сподіваємося на продовження ефективної співпраці у сфері науки та освіти на міжнародному рівні з кращими університетами світу.